ברוכים הבאים לאתר אגודת דורשי הטכניון בישראל, האגודה אשר תומכת בפעילותו של הטכניון מאז הקמתו. בשותפות עם אגודות דורשי הטכניון ברחבי העולם, היא נתנה בידי הטכניון את הכלים שאיפשרו לו להימנות עם עילית האוניברסיטאות המדעיות-טכנולוגיות בעולם.

לטכניון, אשר חגג זה עתה 85 שנים להיווסדו, היה למן הקמתו תפקיד מכריע בהתפתחותה הפיזית והכלכלית של מדינת ישראל ובחיזוק עוצמתה הביטחונית. ליותר מ-70,000 בוגרי הטכניון היה תפקיד מכריע בהנחת התשתית הפיזית למדינה בראשית דרכה.

בשנות ה-50 הניחו בוגרי הפקולטה לאוירונוטיקה את אבני היסוד של התעשייה האווירית, ואילו בשנות השבעים והשמונים הניחו בוגרי הטכניון את יסודות תעשיות טכנולוגיות העילית הישראלית, שהיום היא גאוות מדינת ישראל. כיום הם מהווים את עמוד השידרה של הקטר הטכנולוגי הזה המוביל את כלכלת ישראל. אך תרומתם של מדעני וחוקרי הטכניון חורגת הרחק מעבר לגבולות המדינה, ונוגעת בחייהם של מיליונים ברחבי תבל. האלגוריתם לדחיסת מידע שפותח בטכניון ע"י פרופ' יעקב זיו ופרופ' אברהם למפל, פרץ את הדרך למהפכת התקשורת האלקטרונית. תגליתם של פרופ' אברהם הרשקו ופרופ' אהרן צ'חנובר על אופן פירוק החלבונים בתא, שזיכתה אותם בפרס נובל בכימיה בשנת 2004, פרצה את הדרך לפתוח של תרופות חדשות מצילות חיים, ותרופת האזילקט שמיוצרת על ידי חברת "טבע", התרופה היחידה המאטה את קצב התקדמות מחלת הפרקינסון, פותחה בטכניון על ידי פרופ' מוסא יודעים ופרופ' ג'ון פינברג לפני כעשרים שנה. ניתן לומר בביטחון מלא, שלא ניתן היה להגיע להישגים אלו, ואף לא למעמדו המוביל של הטכניון בקהיליה המדעית העולמית, אלמלא התמיכה האדירה לה זכינו מאגודות הידידים של הטכניון. הן איפשרו לטכניון לפתח תשתיות המחקר, לגייס חברי סגל מצטיינים, לתמוך בסטודנטים מעולים ולרכוש ציוד מדעי חיוני.

אגודת דורשי הטכניון בישראל, בראשה עומד מזה 27 שנים האלוף במיל' ונשיא הטכניון לשעבר עמוס חורב ("מר טכניון") - משמשת דוגמא ומופת לאגודות הידידים ברחבי העולם בהתמדתה, מסירותה והצלחתה בסיוע לטכניון בפעילותו המדעית מחקרית-חינוכית. ניתן למצוא את עקבות פעולותיה המבורכות של אגודת דורשי הטכניון בישראל כמעט בכל בנין ומעבדה ברחבי קמפוס הטכניון.
ברצוני לציין באופן מיוחד את התגייסותה של אגודת דורשי הטכניון, בשיתוף עם בוגרי הטכניון, לנושא לאומי חיוני מאין כמוהו, והוא צמצמום הפערים החברתיים באמצעות החינוך המדעי-טכנולוגי. עזרתם ותמיכתם בפעילות המרכז הקדם אקדמי של הטכניון לקידומם של בני נוער מישובי הפריפריה היא מופת לעשייה ומעורבות חברתית. תודתי ותודת בית הטכניון כולו נתונה לאלוף מיל'. עמוס חורב, לדרורה אבישר ולנעמה תומרקין וכל עובדי האגודה על פעילותם המבורכת למען הטכניון.

בברכה,
פרופ' פרץ לביא
אודות האגודה  |  פרויקטים למען הטכניון  |  הוקרה לידידים  |  להיות חבר באגודה  |  אודות הטכניון  |  בוגרי הטכניון
01   הטכניון
02   דבר נשיא הטכניון
03   כך הכל התחיל...
04   סרט "בחזרה לעתיד"