2010
גליה מאור
על תרומתה לכלכלה ולמשק בישראל ועל פעילותה העניפה לקידומם, במסגרת תפקידים מרכזיים אותם מילאה. על חלקה בעידוד המגזר העסקי לחיזוקה של מערכת החינוך וההשכלה הגבוהה, באמצעות תמיכה בתכנית "עתידים" והענקת מלגות מטעם לאומי לסטודנטים מצטיינים במוסדות להשכלה גבוהה ובכללם הטכניון; על תמיכתה ביוזמת לאומי לעידוד בני נוער ללימודי המדע והטכנולוגיה באמצעות הקמת "המרכז לרובוטיקה ע"ש לאומי" בטכניון, ועל פעילותה הציבורית לטובת הקהילה והחברה.
אלי אלאלוף
על היותו איש חזון וכוח מניע בפרויקטים לאומיים, במפעל העלייה לישראל, בתנועת "עודד" ובהסתדרות הציונית העולמית; בהערכה על תרומתוך למדינת ישראל כמנכ"ל קרן רש"י המוביל את הקרן להרחבת פעילותה ותרומתה לקידומם של החינוך, הרווחה, הבריאות וקליטת העלייה בישראל ולקירובה וחיזוקה של הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית; על חלקו המבורך בתמיכה בת שני העשורים של קרן רש"י בטכניון לרכישת ציוד מתקדם, לקליטת מדענים ובפרויקטים של הטכניון לעידוד המצוינות ולצמצום הפערים בחינוך ובחברה הישראלית.
אלוף (מיל.) עמרם מצנע
בהערכה על תרומתו לביטחון ישראל במסגרת תפקידיו השונים במערכת הביטחון, על היותו מקור השראה בעשייתו המבורכת, יו"ר הוועדה הממונה ירוחם, לפיתוחו וביסוסו של היישוב, לשינוי תדמיתו, ולהפיכתו למקום רוחש פעילות ומבוקש ע"י צעירים ועל הירתמותו לפעילות הטכניון לצמצום הפערים ולעידוד המצויינות במסגרת פרויקט "פועלים משלוש לחמש", מתוך הכרה בחשיבותו הגדולה של החינוך לחוסנה של החברה הישראלית.
2009
ד"ר יוסי ורדי
הנדסת תעשייה וניהול | 1967
ברחשי תודה על מנהיגותו המופתית ועל פעילותו לקידום מגזר ההיי-טק בישראל ולהפיכתו למנוע-חדשנות עולמי בהצדעה לפעילותו המופתית כיזם, שהפכה חלומות למציאות; ובהערכה על תפקידו כבוגר טכניון המסייע לדורות הבאים ומהווה עבורם מקור השראה.
יוסף אקרמן
הנדסת אוירונוטיקה וחלל | 1971
בהוקרה על תרומתו הכבירה לביטחונה של מדינת ישראל; מתוך הכרה בתפקיד החיוני שמילא בהפיכתה של "אלביט מערכות" בע”מ לחברה מובילה בפיתוח מערכות ביטחון מתקדמות, ברחשי תודה על הקשר שקונן בין "אלביט מערכות" לבין הטכניון, יחסים המהווים דוגמה ומופת לבוגרי הטכניון.
2008
אבי נאור
מדעי המחשב | 1974
בהוקרה על תרומתו העצומה למלחמה חסרת הפשרות בתאונות הדרכים באמצעות הקמת עמותת "אור ירוק"; על שיתוף הפעולה ועל התמיכה בעידוד ההוראה והמחקר בתחום הבטיחות בדרכים המתקיים בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית באמצעות "מרכז רן נאור לחקר בטיחות בדרכים".
2007
יהודה ברוניצקי
כאות הוקרה והערכה על פועלו רב השנים כמנהיג, איש חזון וחלוץ, על תרומתו הגדולה, יחד עם רעייתו דיתה, לפיתוחה של תעשיית הטכנולוגיה העילית בישראל ועל פיתוח טכנולוגיות חדשניות להפקת אנרגיה ממשאבים בלתי מתכלים - מאנרגית השמש ועד לפסולת חקלאית; בהערכה על תמיכתו בקידום החינוך הטכנולוגי כחלק מהשקפת עולמו; ובהוקרה על הסיוע לפעילות הטכניון לעידוד היזמות והחדשנות באמצעות הקמת "מרכז ברוניצה ליזמות וחדשנות בטכניון".
דיתה ברוניצקי
כאות הוקרה והערכה רבה על תרומתה הגדולה למימוש חזונה וחזון בעלה יהודה, והפיכתם למציאות, ועל פועלה רב השנים בקרב המגזר העסקי בישראל, מתוך הכרה בחשיבות פיתוחה של הכלכלה הישראלית; על מאמציה שהביאו להצבת חברת אורמת, בשורה הראשונה עם חברות האנרגיה הגדולות בעולם, בהוקרה על הסיוע לפעילות הטכניון לעידוד היזמות והחדשנות על ידי תמיכת חברת אורמת בהקמת "מרכז ברוניצה ליזמות וחדשנות בטכניון".
2006
אלוף (מיל.) אביהו בן נון
לאות הוקרה על שרותו המפואר בהגנה על מדינת ישראל, כשגולת הכותרת היא כהונתו כמפקד חיל האוויר הישראלי בתקופה עתירת אירועים; כהכרה בדרך בה הוביל את קרן UMI-GM ואת תרומתה לקידום המחקר, הרווחה ואיכות החיים בישראל; וכהכרת תודה על תרומתו האיתנה בטכניון כפי שהיא באה לידי ביטוי במספר הרב של יוזמות למען הטכניון ולמען קידום המדע בישראל.
שלמה נחמה
הנדסת תעשייה וניהול | 1980
לאות הכרה בתרומתו הבולטת לחוסנה הכלכלי של מדינת ישראל כמנהיג עסקי; לאות הערכה רבה לתפקיד שמילא ככוח המניע את הישגי בנק הפועלים ותרומתו של הבנק ועובדיו לקידום החינוך, הרווחה, הבריאות והתרבות בישראל; ובהערכה על היותו אות ומופת לבוגרי הטכניון בפעילות למען הטכניון אשר החלה עוד בהיותו יו"ר אגודת הסטודנטים.
2005
רחל פולק
בהוקרה על פעילותה לשימורה ולהרחבתה של המסורת המשפחתית העשירה של סיוע לחינוך ולרווחת החברה, פעילויות שבהן יש המשך דרכו של בעלה ישראל פולק, לאות הערכה על מאמצייה לפיתוח וחיזוקו של הקשר בין הקהילה המדעית הבינלאומית לבין הטכניון; ובהערכה על העידוד והסיוע למרכז לחינוך קדם-אקדמי בטכניון.
הוברט לאוואן
בהוקרה על תמיכתו האיתנה במדינת ישראל, אשר באה לידי ביטוי בתפקידו כנשיא קרן רש"י הפועלת לקידומם של החינוך, הרווחה, הבריאות וקליטת העלייה בישראל; לאות הערכה על מעורבותו האישית המסורה בתרומתה העצומה של הקרן להשגת הזדמנות שווה באמצעות חינוך לכל המגזרים באוכלוסייה; ולאות הוקרה לקרן רש"י על תמיכתה האיתנה והמתמשכת בסטודנטים של הטכניון ובחוקריו, ובמרכז לחינוך קדם אקדמי.
2004
גיל שוויד
לאות הוקרה על תפקידו המרכזי ומנהיגותו בייסודה, פיתוחה והצלחתה המתמשכת של חברת צ'ק פוינט ותרומתה לתעשיית ההי-טק הישראלית ולכלכלת ישראל; על תרומתו לחדשנות עסקית וטכנולוגית בעולם בתחום אבטחת המידע; בהערכה על תמיכת חברת צ'ק פוינט, בראשותו, בסטודנטים מצטיינים בפקולטה למדעי המחשב בטכניון.
בני לנדא
לאות הוקרה על תרומתו הגדולה לתעשיית ההי-טק ולפיתוחה של תעשיית הדפוס וההדמיה הישראלית והצלחתה העולמית, כמייסד חברת "אינדיגו", ומנהלה עד שנת 2002, ועל פיתוח מאות פטנטים עולמיים בתחום זה; על פעילותו ותמיכתו הרבה לצמצום פערים בחינוך ומתן הזדמנות שווה לאוכלוסיות נזקקות בישראל, ובהערכה על הקמת "קרן לנדא" בטכניון לתמיכה בפרויקט "קדם עתידים" ובפעילות המרכז לחינוך קדם אקדמי.
2003
פאול ש. אריאלי גולדשמידט
לאות הוקרה על התרומות הנדיבות שלו ושל רעייתו ד"ר מאי ז"ל, אשר ייפו את חזות העיר חיפה ואשר העצימו את מוסדותיה החינוכיים לרווחת תושביה ובהערכה למחויבותו לצמצום פערים בחברה הישראלית הבאה לידי ביטוי גם בתמיכתו הנדיבה במרכז לחינוך קדם-אקדמי בטכניון.
יצחק שטרייפלר-שביט
הנדסה אזרחית | 1943
לאות הוקרה על תרומותיו לפיתוח התעשייתי והביטחוני של מדינת ישראל ועל מעורבותו הבלתי נלאית במוסדות הניהוליים של הטכניון - הוועד המנהל וחבר הנאמנים שלו ובהערכה עמוקה על שרותו היקר לאין-ערוך בתפקידו כיו"ר הוועד המנהל במשך ארבע השנים.
2002
רעיה גנסלר
לאות הוקרה על תכונותיה ההומניטריות הראויות לכל שבח, אהבתה למדינת ישראל ומאמציה לקידום החברה בישראל, ובמיוחד לקליטתם של עולים אקדמאים. כהערכה על חזונה, יוזמתה ותרומתה רבת הערך לקידום המחקר הביטחוני, וכהוקרה על נדיבותה לטכניון ואמונתה העמוקה בתרומתו החיונית לקיומה וקידומה של מדינת ישראל.
2001
זהר זיסאפל
הנדסת חשמל | 1970
לאות הכרה בזיקתו רבת השנים ובתרומתו הרבגונית לטכניון, כאחד מבוגריו המצטיינים, מתוך הערכה למנהיגותו ועבודתו החלוצית בפיתוחן של תעשיות ההיי-טק בישראל. בהוקרה על אמונתו ומעורבותו הבלתי נלאית להשגת יציבות כלכלית ושגשוג למדינת ישראל.
יהודה זיסאפל
הנדסת חשמל | 1966
כהכרה בתרומתו הייחודית ובאמונתו האיתנה בטכניון, בו למד, בהוקרה עמוקה על תפקידו המרכזי והמכריע בפיתוחן של תעשיות ההיי-טק בישראל ובהצלחתן העולמית ולאות הערכה על מעורבותו הנלהבת והנאמנה בקידום החינוך הטכנולוגי והמדעי בישראל.
2000
צבי צילקר
הנדסה אזרחית | 1973
בהוקרה על החזון, הכריזמה וההתלהבות שבהם הפך את אשדוד לעיר גדולה וחשובה, שהייתה לדוגמא בתחום קליטת העלייה, הסובלנות החברתית, איכות החיים והתכנון האורבני. ובהערכה על מעורבותו ותרומתו לקידום השלטון המקומי ולמערך הבנייה והתכנון הפיזי בישראל.
משה קרת
הנדסת מכונות | 1959
בהוקרה על מנהיגותו ומחויבותו העמוקה לפיתוחה וביסוסה של התעשייה האווירית ותרומתה לכלכלתה וביטחונה של מדינת ישראל, על הכוונתה לתעשייה המובילה בפיתוח טכנולוגיות חדישות המעסיקה אלפי בוגרי טכניון ועל טיפוח הקשרים עם הפקולטה להנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון.
1999
ליאון רקנאטי
כהערכה על תרומתו רבת החזון לקידום החינוך, המדע, התרבות והבריאות במדינת ישראל, ובהערכה על המחויבות והתמיכה הנדיבה שלו ושל משפחתו לקשת רחבה של פעילויות בטכניון.
דן פרופר
הנדסה כימית | 1965
כהערכה על כישרונו ומיומנותו בהנהגת תעשיית המזון של מדינת ישראל והבאתה לעמדה מכובדת ובעלת מוניטין בעולם; על התמדתו בהנהגת המגזר התעשייתי של מדינת ישראל לעבר שנות האלפיים, ועל טיפוח ועידוד קשרים פוריים בין התעשייה והטכניון.
1998
השופט אהרן ברק
בהכרה על פועלו כאחד מעמודי התווך של מערכת המשפט בישראל, בשמשו כמחנך וכחוקר, אשר עיצב דורות של משפטנים, על תפקידו כשופט ונשיא בית המשפט העליון; על פעילותו המשפטית אשר חרתה על דגלה את השמירה על זכויות וחירויות היסוד של האזרח, ובהוקרה על תרומתו הגדולה בעיצוב דמותה המודרנית והנאורה של מדינת ישראל וביסוסה כמדינת חוק דמוקרטית.
תד אריסון ז"ל
בהערכה על תרומותיו הנכבדות לקידום כלכלת ישראל ובהוקרה על נדיבותו ותמיכתו במערכת הרפואה, התרבות וההשכלה הגבוהה בישראל בכלל, ובטכניון בפרט.
1997
אתיה מייליכסון ז"ל
על תרומתה הייחודית לביטחונה של מדינת ישראל בתמיכתה המתמשכת במרכז המחקר במיקרואלקטרוניקה, ולאות הערכה על נדיבותה בהקמת קרן מחקר לזכרו של פרופ' יצחק קדרון המנוח.
1996
ד"ר פליקס זנדמן ז"ל
בהוקרה על תרומתך המשמעותית לפיתוחה של התעשייה הישראלית ולקידומה של כלכלתה לרווחת מדינת ישראל והעם היהודי.
אלוף (מיל.) דוד עברי
הנדסת אירונוטיקה וחלל | 1977
כהוקרה על שירותו המתמשך במערכות הביטחוניות של ישראל ותרומתו הייחודית לביטחון המדינה ולכלכלתה ועל הישגיו בתפקידים מרכזיים רבים נוספים למען ביצור חוסנה של מדינת ישראל.
1991
בנו גיטר ז"ל
כהוקרה על פעילותו לפיתוח התעשייה בישראל, ועל מעורבותו בקידום ההשכלה הגבוהה ותמיכתו בטכניון.
אודות האגודה  |  פרויקטים למען הטכניון  |  הוקרה לידידים  |  להיות חבר באגודה  |  אודות הטכניון  |  בוגרי הטכניון
01   תארי כבוד
ד"ר לשם כבוד
02   שלטי הוקרה