לבוגרי וידידי הטכניון,

פעילותי מאז סיימתי את לימודיי בטכניון לימדה אותי הרבה על חשיבות הקשר בין מוסד אקדמאי לבוגריו, ועל ההשענות הרבה של כל מוסד אקדמאי על ידידים המוכנים לתרום לפיתוחו וקידומו. לכולנו- בוגרים ובוגרות וותיקים או צעירים - טוב יותר אם המוסד בו הוכשרנו נהנה ממוניטין גבוה. אנו נעזרים בכך כדי להתקדם מבחינה מקצועית ואקדמאית במשך שנים לאחר שסיימנו את לימודינו. לטכניון, כמו כל מוסד אקדמאי מוביל בעולם, צורך רב בשמירת הקשר עם בוגריו: אנו  הבוגרים הם אלו השוכרים לעבודה בוגרים צעירים, מאפשרים שיתופי פעולה בין המוסד לבין התעשייה, ומקדמים הטמעתו של מחקר אקדמאי בתעשייה ובחיי היום-יום. בכל מוסד אקדמאי מוביל קשר זה חשוב ומפותח, ומטרתי בשנתיים הקרובות תהיה לעזור ולהטמיע אותו גם עבורינו, בוגרי ובוגרות הטכניון.

כבר היום, ארגון בוגרי הטכניון מספק לבוגרים רבים דרכים למעורבות ולתרומה לטכניון ולקהילה לפי בחירתם: בוגרים צעירים עוזבים את המוסד עם כתובת דואר אלקטרוני טכניונית, המאפשרת להם לשמור ביתר קלות על קשר עם חבריהם ללימודים. מאות בוגרים מתנדבים ללמד מתמטיקה ומדעים לילדים וילדות, מפרויקט "עיר מצוינת" בבת-ים ופרויקט "פועלים משלוש לחמש" הפועל בכל רחבי הארץ ועד "אופקים להיי-טק" המיועד למשוחררי צה"ל החסרים נתוני קבלה לאוניברסיטאות - פרויקטים הממומנים בסיועה של אגודת דורשי הטכניון. עשרות בוגרים ובוגרות חונכים יזמים, בוגרי הטכניון, בצעדיהם הראשונים במסגרת פרויקט "טכניון לחיים", שהוקם ביוזמה ובתרומה נדיבה של בוגר טכניון, ומאות בוגרים במשרות ניהול בתעשייה עוזרים לסטודנטים ובוגרים צעירים להתחיל את דרכם המקצועית ברגל ימין.

רבים מאיתנו גם תורמים לטכניון - מי סכומים קטנים ומי בניינים מפוארים - כהוקרה על רמת ההשכלה שרכשנו וכדי לאפשר אותה לדורות הבאים. תרומות אלו של בוגרים הן קריטיות להמשך קיומו של הטכניון כאחד המוסדות האקדמאים-טכנולוגים הטובים בעולם. הטכניון נסמך כמובן גם על תורמים רבים שאינם מקרב בוגריו, ואנו מודים להם על מחויבותם לשמירת הרמה והמוניטין שלו.

ארגון בוגרי הטכניון פועל בשיתוף פעולה הדוק עם אגודת דורשי הטכניון. מטרתנו המשותפת היא להדק את הקשר של הבוגרים עם הטכניון ועם חבריהם לשעבר לספסל הלימודים, להגדיל את הזדהותם של בוגרי הטכניון עם המוסד בו למדו, וכאשר ניתן בידיהם- להשתלב במעגל הנתינה כדי לשמור על מעמדו של הטכניון כמוסד חזק, חדשני ומוביל.

בברכה,
אייל קפלן
יו"ר ארגון בוגרי הטכניון
אודות האגודה  |  פרויקטים למען הטכניון  |  הוקרה לידידים  |  להיות חבר באגודה  |  אודות הטכניון  |  בוגרי הטכניון
01   דבר יו"ר הארגון
02   שיתוף פעולה עם הארגון
03   הוקרת הטכניון לבוגריו
04   סרט "המפתח"